20100416

f*keane

bu yazıyı yazmazdım da yatmadan önce bir 'keane' şarkısı dinlemek geldi, içimden, dışımdan, içim dışım bir.

biraz alkol tüm bünyeleri güzelleştirir. biraz alkolün sağlığa yararı bile vardır bence, bu benim fikrim, sen sakın içme.

bir keresinde bir smiths şarkısını tam 44 defa arka arkaya dinlemiştim, please please let me get what I want.

bu yazıyı yazdım da hala içimde adamlar dolaşıyor ki sözde size onların hikayelerini anlatacaktım, adamlar içimde bazen öyle bir dolaşıyor ki, işte o zaman anlıyorum, yaşıyorum.

küçük memleketlerde zaman daha yavaş geçiyor, bunu da biliyorum.

olduğu kadar.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

gerçekten küçük memleketlerde zaman daha yavaş geçiyor. bi de benim düşündüğüm bi takım şeyleri başkası da düşünüyor, hayret bazen.yani internetten ne öğrendin deseler ki anlamam öyle teknlojiden, şey derdim; ne kadar sıradan olduğumu öğrendim. en uçuk düşüncelerimin bile başkaları tarafından önceden düşünülmüş olduğunu görmek,sıradanlık işte, garip.

Adsız dedi ki...

sana kelimem kalmadı. bi yorumcuk bile.

clémentine dedi ki...

bazı küçük şehirlerde de zaman hızlı akıyor. ama sanki duruyor da. belki çok hızlı giden herşeyin duruyor gibi gözükmesindendir. az önce bir gram bile içki içmeyen ben içmekten geldim eve. 2 şişe şalgam içtim başım dönüyor. başım ağrıyor. aklımdan bir sürü şarkı geçiyor, istiyorum ki bir tanesini feysbukuma koyayım. ama bir tanesini bile seçemiyorum.

çünkü ben aslında beni sarhoşa yakınsattıran bir kaç şarkıyı bu akşam gittiğim bardaki çocuğun sesinden insanların dinlemesini istiyorum.

sarhoş kafayla sarhoş muhabbeti çekemeyenler bana diyorlar ki ayık kafayla bizi nasıl çekiyorsun. bilmiyorlar söylesem de anlamıyorlar ben müzikle sarhoş oluyorum.

biliyorum ama anlamıyorum bu zamanın çok hızlı aktığı için durduğu ufak yerden nasıl çıkıp gideceğimi, en çok bu gece anlıyorum. ama kafam basmıyor.